גואה-שה – מה זה? וכיצד טיפול זה יכול לעזור גם לכם?

גואה-שה

הרפואה הסינית עשירה בשיטות טיפול יעילות, המותאמות למצבים הבריאותיים השונים. אחד הטיפולים הנפוצים, הנעשה על ידיגואה-שה מומחים בתחום אבל גם באינספור בתים בסין, עונה לשם "גואה-שה". טכניקת טיפול זו, המבוססת על כלי פשוט שמגרד את העור, עשויה להיות יעילה במגוון רחב של תרחישים ובעיות.

כיצד נערך טיפול גואה-שה?

הכלי העיקרי המשמש לטיפולי גואה-שה הוא כלי פשוט למראה, בעל שפה עגולה. את הכלי מושכים המטפלים על גבי העור, באמצעות לחיצות קלות, ובכך למעשה מגרדים אותו ("גואה"). עצם הגירוד מביא להופעה של נקודות אדומות על גבי העור ("שה"), נקודות אשר מקבלות תפקיד מרכזי במשוואת שיפור הבריאות שלו.

המטרה המרכזית של טכניקת גואה-שה היא לפתוח, באמצעות הגירוד והופעת הנקודות, סטגנציות דם באזורים בהם הוא מתבצע. העור, בהתאם לרפואה הסינית, הוא בעל תפקידים מרובים: אספקת שכבת הגנה לגוף, הפרשת רעלים ממנו, ויסות טמפרטורה ועוד. באמצעות השיטה מתאפשרים, על פי תורת הרפואה הסינית, שיפור בזרימת האנרגיה ובזרימת הדם לאזורים הפגועים, שיפור אספקת החמצן לתאים, פתיחת סתימות בעור, סילוק רעלים ממנו ועוד. באמצעות הטיפול מקבלים האיברים הפנימיים את הגירוי העצבי, באמצעותו פוחתים התסמינים של הבעיות והפגיעות שהם חווים. יתרון נוסף הוא שהטיפול מעודד את ההחלפה של נימי דם חלשים בנימים חדשים, שיהיו מטבע הדברים חזקים יותר.

שימו לב שבמהלך הטיפול ניתן כבר לדעת בחלק מהמקרים על דרגת החומרה של הבעיה ממנה סובלים, מה שמעניק לו גם פן אבחוני מסוים. גוון הנקודות מאפשר ללמוד על תהליכי הסטגנציה של הדם, וכתוצאה מכך להסיק על בריאותו של האדם לא מעט דברים.

אין חשש, והעור חדש

מהתיאור שהובא מעלה, של טיפולי גואה-שה, יכול מאוד להיות שחלק מכם חשו רתיעה: אחרי הכול, מדובר כאן בגירוד שכבת העור, מה שעלול להיראות כואב ולהעלות חששות על סימנים הנותרים על גבי העור לאחר הטיפול. כאשר מבינים את הטיפול לעומקו, ומתבוננים על ההצלחה בה הוא מבוצע כבר אלפי שנים במזרח הרחוק, אפשר להירגע. הטיפול יוצר שטפי דם תת עוריים למשך דקות ספורות, ולא שטפי דם חיצוניים. הוא אינו מביא לחבלה ואינו גורם לסבל.

תחת זאת, התוצאות שהוא מספק הן מרחיקות לכת ביעילות שלהן וביכולת שלהן להעלים תסמינים חמורים אשר האדם סובל מהם במשך תקופה ארוכה. העיסוי כאן הוא למעשה רב תכליתי ועשוי להשפיע לטובה על מגוון מערכות ואלמנטים בגוף: מערכות פנימיות, מערכת הנשימה, לחץ הדם, בעיות עור, בעיות אורתופדיות וכן הלאה. רבים בוחרים בטיפולי גואה-שה על מנת להפחית כאבים, כשגם כאן התוצאות המושגות באמצעותו הן בהחלט מרשימות. שילוב המעלות הטיפוליות מסביר במידה רבה את הפופולריות של הטיפול ברחבי העולם ובישראל בשנים האחרונות.

הכנות לטיפול גואה-שה

בישראל, מטבע הדברים, טיפולי גואה-שה לא השתרשו כחלק מהתרבות הטיפולית כמו בסין. המשמעות היא שאנשים שמעוניינים לעבור טיפולים מהסוג הזה – וכפי שראיתם יש לא מעט סיבות לעשות זאת – צריכים ליצור קשר עם מרפאות ומומחים לרפואה הסינית. החדשות הטובות הן שעל רקע הפופולריות של הטיפולים האלטרנטיביים כמכלול, ושל הרפואה הסינית בפרט, ניתן למצוא בישראל לא מעט מומחים מהשורה הראשונה לשיטות אלה ואחרות.

יש כמה דגשים שחשוב להקפיד עליהם על מנת שהטיפול ייעשה בצורה הטובה ביותר האפשרית. בשעה שלפני הטיפול נדרש צום מאוכל, וטרם התחלת העיסוי מריחה של שמן על גבי האזור המיועד. במהלך ואחרי הטיפול רצוי שהטמפרטורה בסביבה בה נמצאים תהיה סבירה, ובעיקר לא קרה מדי. בנוסף, אחרי הטיפול רצוי ללגום כוס של משקה חם.

 

אולי יעניין אותך גם:

עיסוי שוודי – לדעת שאתם בידיים טובות

דילוג לתוכן