רפואה סינית בירושלים

מה זה EFT?

הביקוש לטיפולים מהעולם הרחב של הרפואה הסינית עלה פלאים בשנים האחרונות. פתאום רבים הבינו את היתרונות המגוונים של רפואה סינית, היכולת שלה לסייע במגוון מצבים בריאותיים וההתאמה שלה לאוכלוסיות רחבות. במקביל, גדל משמעותית מספר המומחים לתחום, כך שבערים הגדולות של ישראל לא אמורה להיות בעיה למצוא מטפל. הדברים נכונים על אחת כמה וכמה במקרה של ירושלים, הלא היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר במדינת ישראל.

טיפולי רפואה סינית בירושלים

ירושלים היא עיר מסורתית, אשר בתחומים רבים נשמרה כפי שהיא במשך תקופה של מאות ושל אלפי שנים. אבל האם הדבר נכון גם בכל הנוגע לרפואה? ממש לא בטוח. בירושלים הרפואה התפתחה בצורה משמעותית במהלך השנים, עם כמה מבתי החולים המקצועיים בישראל. לצד זה נפתחו קליניקות רבות העוסקות ברפואה אלטרנטיבית בכלל, וברפואה סינית בפרט.

רבים מתושבי ירושלים, בלי קשר לגילם או לשיוך הדתי שלהם, בוחרים לפנות למומחי הרפואה הסינית. פעמים רבות הטיפול האלטרנטיבי נעשה במקביל לזה הקונבנציונלי, כאשר כיום רופאים רבים המודעים ליתרונותיו הם שממליצים לבצע את השילוב במטרה למקסם את תוצאות הטיפול ולשפר מהר יותר את מצבו הבריאותי של המטופל.

למרות שלרפואה הסינית יש במידה מסוימת שם של כזו שיכולה "לעשות קסמים" בגוף – וזהו אכן המצב בלא מעט מקרים – רצוי לקחת בחשבון תרחיש בו יהיה צורך במספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאות שמקבלים. במצבים אלו המיקום של המרפאה או המומחה הספציפיים יכול בהחלט להשפיע על הבחירה שלו. רוב האנשים ימליצו לבחור לבצע את הטיפול במקומות נגישים, או לחלופין בכאלו הנמצאים בסמוך למקום המגורים או העבודה. מנגד יש מטפלים רבים במסגרת הרפואה הסינית שמבצעים את הטיפולים בבית הלקוחות שלהם, מה שעשוי להפוך את התמונה לפשוטה עבור חלק מהמטופלים.

כך בוחרים מטפל ברפואה סינית

בנקודה הזו כדאי להבהיר כי רפואה סינית היא תחום רחב מאוד. למרות שהבסיס התיאורטי לחלק מהשיטות דומה, ומתייחס לאלמנטים הכלליים יותר של ה"תורה", עדיין קיימים הבדלים מהותיים בין שיטות הטיפול השונות. דיקור סיני, טווינא, טיפול בכוסות רוח, גואה-שה וטיפול באמצעות צמחי מרפא הם הטיפולים המרכזיים בשדה המשחק. עם זאת ממש לא מובן מאליו שכל מטפל ברפואה סינית אכן יתמקצע בכל אחד מהם באותו אופן. בהחלט ייתכן שהוא יבחר בהתמחות אחת מבין אלה המרכיבות את עולם הרפואה הסינית.

בירושלים ניתן למצוא כאמור לא מעט מטפלים ומרפאות העוסקים ברפואה הסינית על סוגיה. הצעד החשוב הראשון, בדרך לבחירה המושכלת של בעל המקצוע הוא לראות בדיוק מה הוא מציע. יש לבחון את ההכשרה, הניסיון המקצועי ושיטות הטיפול הספציפיות של המומחים. בחלק מהמקרים תראו מכלול טיפולים תחת קורת גג אחת, מה שעשוי להועיל לאלו המתמודדים עם בעיה מורכבת המצריכה כמה פתרונות, או מחפשים מראש טיפול הוליסטי שישפיע על שלל אספקטים בגופם בצורה יעילה. מנגד, אחרים יעדיפו לבחור במטפל שההתמחות שלו ספציפית יותר: בין אם מבחינת סוג הטיפול, המצבים הרפואיים בהם הוא עוסק או אפילו אוכלוסיית היעד.

כמובן שניתן ולעיתים אף מומלץ לבחון את אוכלוסיית היעד של המטפל, תוך שאיפה שהיא תעלה בקנה אחד עם מאפייני המטופלים או הבעיה שהם סובלים ממנה. כך למשל הורים המעוניינים לטפל בבעיית קשב וריכוז המופיעה אצל ילדם, בהתאם לרזי הרפואה הסינית, ייתכן שיעדיפו לחפש מטפל שזהו תחום העיסוק העיקרי שלו. דוגמא נוספת היא קשישים אשר הטיפול שלהם שונה מזה הניתן לאוכלוסייה הכללית יותר, עבור חלקם מומלץ לחפש מומחים בעבודה עם האוכלוסייה המבוגרת.

להלן רשימת מטפלים ברפואה סינית בירושלים והסביבה:

באזור ירושלים:

אילה וילדמן רחביה 26, ירושלים
שני יצחקיאן הפלמ"ח 101, מבשרת ציון
לילך ושאול זוארץ דרך בית לחם 152, ירושלים
שני קשני רחוב הל"ה 20, ירושלים
יעל נבו החלוץ 34, ירושלים

באזור מודיעין:

רון סמרה נחל זוהר 46, מודיעין
אורית דביר שמואל הנביא 9, מודיעין
רון וולדבאום תרשיש 42/3, מודיעין
חגית צ'יבוטרו תרשיש 81, מודיעין

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

רפואה סינית ליולדות: לדאוג לבריאות האישה והתינוק גם יחד

דילוג לתוכן