ירידה במשקל ושמירה על משקל מאוזן לאורך זמן

ירידה במשקל

אנחנו חיים בעולם בו אחוזי ההשמנה באוכלוסייה עולים משנה לשנה, בין השאר עקב המזון המתועש או העובדה שאנחנו נעשיםירידה במשקל פעילים פחות מבחינה גופנית. כאשר אנחנו מעוניינים לקחת אחריות ולהתחיל להפחית את משקל הגוף, אנו נכנסים לעולם שעלול להיות מורכב. ידוע כיום שדיאטות ה"כסאח" למיניהן אינן יעילות לטווח הארוך, ובנסיבות מסוימות עלולות להזיק לגוף האדם. הדרישה לכן היא לפתרון יסודי, שיכול להיות מושג דרך הקפדה על אורח חיים פעיל ובריא – כפי שדוגלת הרפואה הסינית.

ירידה במשקל על פי תורת הרפואה הסינית

הרפואה הסינית שואפת להפוך את גוף האדם לבריא ולמאוזן יותר, תוך שהיא רואה אותו בתור שלם הטרוגני אחד. ההנחה היא שגוף האדם פועל כמקשה אחת במישורים שונים, כך שישנה השפעה הדדית של האיברים והמערכות השונות שבו. על אותו עיקרון יש קשר הדוק בין הפנים לבין החוץ, ומכאן שבעיית השמנה עלולה להיגרם עקב בעיות פנימיות אשר האדם סובל מהן (פעמים רבות מבלי שהוא בכלל מודע לכך).

הרפואה הסינית שואפת בהמשך לכך ליצור בגוף האדם איזון מלא, בהתייחס למונחים דוגמת אנרגיית הצ'י או ייאן ויאנג. רוב הבעיות המופיעות אצל האדם, ובכלל זה משקל עודף, מקורן בחוסר איזון מסוים אותו יש לזהות. האבחון הנעשה למטרות אלה מבוסס בדרך כלל על אבחנת לשון ואבחנת פעימות לב, שילוב המאפשר לאתר בעיות המופיעות אצל האדם בטווח הקצר והארוך גם יחד. רק לאחר שמאבחנים באופן מלא את דפוסי הבעיה, אפשר להתקדם לשלב ההתאמה האישית של תוכנית טיפולים לירידה במשקל.

אילו טיפולי רפואה סינית מסייעים להפחתת משקל הגוף?

אז מהם הפתרונות שמציעה הרפואה הסינית לאלו הרוצים לסמן "וי" על הירידה במשקל, או אפילו לשמר את התוצאות לאורך זמן? הראשון שבהם הוא דיקור סיני, אשר הוכיח את עצמו במשך אלפי שנים כיעיל להתמודדות עם מגוון אינסופי של מצבים רפואיים. במקרה הזה עשוי הדיקור הסיני, כשהוא נעשה בנקודות הנכונות שזוהו קודם לכן כבעייתיות, לחולל פלאים של ממש. איזון הגוף ושחרור האנרגיה הנעשים באמצעותו עשויים להביא בין היתר לעיכובו של תהליך ייצור השומן בגוף, לשיפור זרימת הדם ותנועת המעיים, להאצת קצב חילוף החומרים בגוף, להגדלת היציאות ועוד.
בדרך כלל נדרשת תוכנית בת כמה טיפולים על מנת שניתן יהיה לטפל בבעיה באופן שורשי, מה שמגדיל את הסיכויים שמשקל הגוף יישמר בגדר התקין גם מאוחר יותר.

התאמות תזונתיות לצורך ירידה במשקל וטיפולים יעילים נוספים

תזונה נכונה בפרט ואורח החיים הבריא בכלל עומדים בליבת הרפואה הסינית, ומטבע הדברים יש להם מקום גם בהתייחס למשקל הגוף. בדומה לרפואה המערבית, הדגש כאן הוא על יצירת תפריט תזונתי בריא ומאוזן, המתאים לאדם הספציפי כמו כפפה ליד.
במסגרת הטיפול יותאם תפריט תזונתי אשר כולל בתוכו מאכלים המסייעים לגוף, וחשוב לא פחות – מוציא ממנו את אלו המזיקים יותר.

ניתן בהחלט לשלב במסגרת ההתאמות התזונתיות גם נטילה של תוספי תזונה (שיהיו טבעיים ברפואה הסינית) ופורמולות של צמחי מרפא. בכוחם של צמחי המרפא למשל לחזק את הטחול, לתרום לוויסותם של התיאבון ותחושת הרכב, לנקות את הכבד מהרעלים המזיקים הנמצאים בתוכו ועוד.

טיפול בכוסות רוח נשמע אמנם ביזארי לחלק מהאנשים, אבל המציאות היא שזהו טיפול יעיל במיוחד לסובלים ממשקל עודף. בכוחן של כוסות רוח, המוצמדות לגוף בוואקום לאחר הבערת אש, להביא למיסוס של גושי השומן – ובכך לקרב משמעותית את האדם לעבר הגשמת היעד של ירידה במשקל.

שימו לב שסבלנות היא מילת מפתח ברפואה הסינית, בטח כאשר מדובר בירידה במשקל ובשימור התוצאות.

עוד על דיאטה ותזונה נכונה תוכלו למצוא באתר 2b-bari.co.il

דילוג לתוכן