מניעת הפלות: כך הרפואה הסינית מקטינה את הסיכוי להפלות

מניעת הפלות

הפלה היא אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל אישה. הרגע השמח בו היא מתבשרת על כך שעומד להגיח תינוק לאוויר העולם,מניעת הפלות בעוד כמה חודשים, מתחלף באכזבה ובעצב תהומיים ברגע שהעובר מסיים את חייו – עוד לפני שהם התחילו. כ-20-10% מההריונות עלולים להסתיים בהפלה, כאשר בחלק גדול מהמקרים מדובר בשלבים מוקדמים בהם האישה כלל לא הייתה מודעת לעובר שהחל להתפתח בבטנה.
הפלות נובעות פעמים רבות מבעיות בריאותיות או מהתנהלות שאינה נכונה במהלך ההריון, אבל הן לא בלתי נמנעות. באמצעות טיפולים מקשת הרפואה הסינית ניתן להפחית משמעותית את הסיכונים להפלות, תוך הפיכת ההריון לבריא פי כמה.

השאיפה: להגיע לאיזון הגוף

הרפואה הסינית שמה לה למטרה לשמור על איזון רחב ככל שניתן בגוף האדם, איזון שישפיע גם על הנפש. האיזון הנדרש הוא בכמה מונחי יסוד העומדים בבסיס התורה, למשל אנרגיית הצ'י, יין ויאנג או הדם. חוסרים או עודפים עלולים לשבש משמעותית את מצב הגוף ולהביא לתסמינים פנימיים או חיצוניים, כאשר הקשר בין איברים ומערכות שונים בהחלט קיים.

כבר כאן אפשר להבין את הבעייתיות המסוימת של חודשי ההריון. תקופה זו מיסודה מאופיינת בחוסר איזון במדדי הגוף השונים עקב השינויים האדירים שעובר גוף האישה, החלפת תחליף התזונה שלה בחודשים אלו, הקטנת ממדי הפעילות הגופנית שהיא מבצעת ועוד. לכן יש שיטענו שחוסר איזון בתקופה זו הוא מעין "גזירת גורל", אם כי בפועל יש לו גורמים שונים – ובעיקר דרכים להקטין לו את הסיכויים.

אבחון מקור הבעיה ברפואה הסינית

ברפואה הסינית, הדגש הוא על מניעת מצבים רפואיים במקום טיפול בהם כאשר הם מתרחשים. בהקשר הנוכחי, הכוונה היא שהמטרה היא לשאוף לאיזון מלא של גוף האם, איזון אשר היעדר שלו הוא כאמור הגורם המרכזי המביא לבעיות בריאותיות. השאיפה היא שגוף האישה יהיה תחת איזון בכל עת, אם כי ברור מדוע יש להקפיד על כך ביתר שאת בחודשי ההריון, או לכל הפחות בתקופה בה מעוניינת האישה להיכנס להריון.

אז מה עושים על מנת לשפר את האיזון בגוף האישה ולא להגיע למצב של הפלה? החדשות הטובות הן שיש לא מעט פתרונות אפשריים, אם כי הצעד הראשון בדרך אליהן הוא אבחון מצב האישה. שיטת האבחון המרכזית ברפואה הסינית היא מתבוננת בלשון האישה ובפעימות הלב שלה, במקביל לתשאול אשר מבצע המטפל.

בשלב הזה אמור המטפל להסיק מהי הבעיה השורשית שמביאה או עלולה לגרום לחוסר האיזון, כאשר התרחישים הנפוצים הם מחסור ביאנג הכליות, מחסור בג'ינג (למעשה המטען הגנטי שהאדם נושא) או קיפאון של הדם. בהתאם לאבחנות האלה יותאמו הטיפולים השונים, כאשר בדרך כלל מדובר בשילוב בין כמה שיטות טיפול במקביל.

כך טיפולי הרפואה הסינית מקטינים את הסיכונים להפלות

מניעת הפלות, במיוחד הפלות חוזרות ונשנות, היא משימה שקשה למצוא חשובות ממנה. לאחר האבחון, היא יכולה להיות מוגשמת באמצעות כמה שיטות טיפול. דיקור סיני נפוץ מאוד בהקשר הזה, כאשר המטרה שלו בהקשר הנוכחי היא להניע בצורה טובה יותר את אנרגיית הגוף ולפתור בדרך זו מצבים של חוסר איזון.

ברפואה הסינית שואפים לכך שאורח החיים של האדם יהיה מאוזן ובריא ככל שאפשר. לכן המסע למניעת ההפלות צפוי לעבור בין כמה התאמות תזונתיות: לא רק קביעת תפריט שיכול להתאים לאישה הנמצאת בהריון או לקראת הריון, אלא גם תגבור כל מה שדורש תגבור בדמות תוספי תזונה, צמחי מרפא וכן הלאה. עוד חשוב לבצע פעילות גופנית, אפילו מתונה, על מנת לתרום לתנועתיות בגוף.

טיפולים אחרים מקשת הרפואה הסינית, דוגמת גואה-שה, טיפול בכוסות רוח או טווינא (פיזיותרפיה סינית) עשויים אף הם להיכנס לתמונה.

דילוג לתוכן