עיסוי שוודי – כשמזרח ומערב נפגשים משהו נפלא קורה

עיסוי שוודי
עיסויים מזוהים אצל האדם הממוצע כטיפול מפנק מאוד עבור הגוף והנפש גם יחד. חשוב לזכור, עם זאת, שמדובר בעולם ומלואו. יש סוגים מגוונים של עיסויים, עם שלל טכניקות מסורתיות או חדשניות יותר. מקום של כבוד חייב לקבל העיסוי השוודי, שהוא אחד הקלאסיים והנפוצים במחוזותינו.

במאמר הבא נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על עיסויים שוודיים, האופן בו הם נעשים והיתרונות המגוונים שלהם.

מהם המאפיינים העיקריים של העיסוי השוודי? וכיצד הוא נבדל מעיסויים אחרים?

עיסוי שוודי מבוסס על תנועות ארוכות ושקטות של ידי המטפל, בשילוב שמנים אתריים, שמנים ארומטיים ותמציות (לרוב תמציות צמחים על בסיס טבעי). העיסוי פועל בעיקרו של דבר על רקמות הגוף הרכות, העור ורובד השרירים, אולם משפיע בפועל על כל הגוף. אם אתם מחפשים עיסוי המתמקד באיברים מסוימים של הגוף, או אפילו בשרירים נקודתיים, יכול להיות שהעיסוי השוודי פחות יתאים לכם.

עיסוי שוודי משלב מבחינה מעשית בין עיסוי עמוק של השרירים, בהתאם לטכניקה שפותחה במדינה הסקנדינבית, לבין מתיחות שהמקור שלהן הוא במזרח הרחוק – ובעיקר בהודו. עולם הידע עליו מושתת העיסוי השוודי הוא רחב בכל קנה מידה, וכולל שילוב של טכניקות ומושגים שונים. המטפל יכול לבחור בין כמה טכניקות נגיעות, דוגמת לישה, חיכוך, הקשה או רטיטה. הבחירה נעשית בהתאם למטרת העיסוי, לאזור המטופל ולרצונות הנקודתיים של המטופלים.

כיצד עורכים עיסוי שוודי הלכה למעשה?

העיסוי השוודי מתבצע כאשר המטופל שוכב על בטנו, כמעט עירום כביום היוולדו. הוא ילבש לרוב רק תחתונים ויכוסה בסדין או במגבת. הרציונל אינו מיני, כמובן, אלא במטרה לאפשר למטפל להגיע בקלות לנקודות שונות בגופו של המטופל, כך שהאפקט של המגע שלו יהיה מקסימלי.

התהליך עצמו הוא דינמי. המטופל בהחלט יכול להעיר למעסה על הנקודות בהן ההשפעה חיובית במיוחד, או לחלופין על כאלה שהעיסוי לא תורם לתחושה שלהן. בדומה לסוגים אחרים של עיסוי, חשוב ליידע מבעוד מועד את המעסה על כל בעיה בריאותית או מחלה שאתם סובלים ממנה, במיוחד כזו שתסמיניה עשויים להיות מושפעים עקב המגע.

שימו לב שיש אפשרות לעבור עיסוי שוודי כפול. במקרה כזה, ארבע הידיים של המטפלים פועלות במקביל במטרה ליצור זרימה אנרגטית משמעותית, למקסם את השפעת העיסוי ולשפר את ההרגשה של אלו העוברים אותו.

עיסוי שוודי

מה הן הסגולות המיוחסות לעיסוי שוודי?

לאחר שמבינים כיצד העיסוי השוודי מתבצע, עולה השאלה מהם היתרונות המרכזיים עבור המבצעים אותו. האמת היא שמדובר כאן ברשימה ארוכה ודי מרשימה של השפעות חיוביות על הגוף והנפש גם יחד. העיסוי השוודי תורם קודם כל לתחושות השקט והשלווה. זהו מצרך מבוקש בעת הנוכחית, בה רבים מסתובבים עם מטענים כבדים של לחצים, מתחים וחששות.

העיסוי השוודי עשוי להקל על כאבים שאנו חווים במגוון אזורים ואיברים בגוף. הוא מאיץ את יכולות הריפוי הטבעי של גוף האדם, תורם לחידוש מערכות הגוף, מאיץ את זרימת הדם ואת חילוף החומרים, מסייע להרפיית שרירים, מגמיש את רקמות החיבור בגוף, תורם למצבו של העור ועוד. כמובן שבניגוד לחלק מהטיפולים המקובלים למטרות אלה, העיסוי השוודי אינו כרוך בתופעות לוואי או בתסמינים לא נעימים שהאדם עלול לחוות.

האם צריך להתכונן מראש לעיסוי?

האתגר העיקרי בדרך לעיסוי השוודי המוצלח הוא מציאת מעסה שעושה זאת ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר, יש שיגידו בדרגת אומנות. יש כמה פעולות הכנה די בסיסיות שעשויות להקל עליכם או למקסם את הטיפול. רצוי להגיע עם בגדים נוחים, ולא מפוארים מדי. הסיבה היא שהשמנים והקרמים בהם נעזרים המעסים עלולים להותיר חותם על גבי הבגדים גם לאחר שלובשים אותם, עם תום הטיפול.

יש שימליצו לבקר זמן קצר בסאונה, טרם הטיפול, כדי לחמם ולהרגיע את שרירי הגוף.

לקריאה נוספת:
What Is Swedish Massage? – Good Spa Guide
Guide to Swedish Massage – RealBuzz
What’s the Difference Between Swedish Massage and Deep Tissue Massage? – HealthLine

 

אולי יעניין אותך גם:

מהי שטית הטיפול EFT? ולמי היא מתאימה?

טיפול אלטרנטיבי בחרדות: מ-NLP ועד צמחי מרפא

פריחות עוריות – כך הרפואה הסינית מטפלת בבעיות עור

בעיות שינה – כך הרפואה הסינית מטעינה אותנו מחדש

דילוג לתוכן