פריחות עוריות – כך הרפואה הסינית מטפלת בבעיות עור

פריחות עוריות

פריחות עוריות הן אחד המפגעים האסתטיים הבעייתיים ביותר שיש, מה גם שהן עלולות להיות כרוכות בתופעות לוואי אחרות שהן פריחות עוריותהכול חוץ מנעימות: כאבים, גרד וכן הלאה. לפריחות עלולים להיות מגוון גורמים, אבל כשהן מופיעות אין ברירה אלא לנסות את כל המאמצים הנדרשים על מנת להיפטר מהן.
הרפואה הסינית מציעה התייחסות ייחודית לפריחות עוריות, בדומה לבעיות עור אחרות, ובעיקר שורה ארוכה של פתרונות יעילים.

 

אילו עקרונות מנחים את הרפואה הסינית?

כדי להבין כיצד הרפואה הסינית רואה פריחות עוריות, חשוב לפרוס קודם כל את קווי היסוד שלה. העיקרון החשוב הראשון בהקשר הזה הוא התפיסה של גוף האדם כמקשה אחת, בה יש קשר הדוק בין המצב הגופני לנפשי ובין הפנים והחוץ. המשמעות הישירה בהקשר הזה היא שפריחות עוריות לפי הרפואה הסינית בהחלט עלולות להצביע על דבר מה פנימי שאינו כשורה, אותו יש לגלות – ובכך לפתור את הבעיה בעלת התסמינים החיצוניים הברורים. על אותו עיקרון, יש קשר הדוק בין הפריחה העורית למצב הנפשי של האדם, כאשר במקרים רבים הפריחות העוריות מביאות לתחושות שליליות במיוחד אצל האדם הסובל מהן.

הרפואה הסינית מניחה בהמשך לכך קשר בין איברים ומערכות שונות בגוף האדם. היא בהחלט יכולה להצביע על כך שהפריחה העורית נובעת מבעיה בשלל איזורים אחרים בגוף. עיקר הבעיה היא חוסר איזון וחסימה אנרגטית של אנרגיית הצ'י, היין והיאנג, הדם (בראי הרפואה הסינית) ועוד. רק באמצעות שחרור האנרגיה והחזרת הגוף לאיזון ניתן לכן לפתור שורה ארוכה של מצבים, כולל כאלו המביאים לאותן פריחות עוריות ידועות לשמצה. בנוסף לכך יש להילחם בחום הפנימי, הנוצר בתנאים של חוסר איזון ומביא לתופעות שליליות רבות – ביניהן הפריחות העוריות תופסות מקום של כבוד מפוקפק.

כיצד מחזירה הרפואה הסינית את הגוף למוטב?

הצעד הראשון בדרך לטיפול בפריחה העורית ברפואה הסינית הוא לאבחן את המצב, כלומר, הסיבות השורשיות לפריחה, התסמינים העיקריים שלה וכן הלאה. לצורך זה מבוצעות בעיקר אבחנת לשון ואבחנת דופק, אשר שילובן מאפשר לקבל תמונה מלאה במיוחד של מצב הגוף והנפש.

דיקור סיני היא השיטה הראשונה שאפשר לשקול, כאשר בכוחו של הדיקור להביא לאותו שחרור אנרגטי והחזרת האיזון הדרוש לגוף. לאחר זיהוי אותן נקודות בעייתיות בגוף, באמצעות האבחון היסודי, ניתן להביא להנעה אנרגטית באמצעות המחטים הדקיקות הבאות במגע עם הגוף. את הדיקור הסיני משלבים פעמים רבות עם טווינא, מעין פיזיותרפיה אשר בניגוד למקבילתה המערבית כוללת בתוכה פוטנציאל השפעה רב על הגוף והנפש גם יחד.

הדרך לחיים בריאים: איזון בין הגוף לבין והנפש

ברפואה הסינית שואפים להפוך את גוף האדם לבריא יותר, משימה שיכולה ברוב המקרים להיות מושגת רק באמצעות הקפדה על אורח חיים בריא. התזונה מקבלת את מרבית תשומת הלב מהבחינה הזו, כאשר השאיפה היא להתגבר על החוסרים ולהחזיר את האיזון דרך האנרגיה הקיימת במזונות השונים. מלבד הרכבת תפריט תזונתי המותאם באופן אישי לכל אדם, בהתאם לממצאי האבחון, נהוג להשתמש בתוספי תזונה כמו גם בצמחי מרפא טבעיים. בסך הכול יש מאות רבות של צמחי מרפא פוטנציאליים בשימוש הרפואה הסינית, כך ש"ארגז הכלים" שעומד לרשות המטפל הוא מהרחבים ביותר שאפשר למצוא.

מכיוון שפריחות עוריות צומחות בקלות יתרה במצבים של מתח ולחצים נפשיים, על פי הרפואה הסינית, שאיפה אחרת היא להימנעות ככל האפשר ממצבים אלו. המתח הנפשי גורם לחסימת אנרגיה ועקב כך לחום פנימי, אשר "מקל" על התפתחות הפריחה. יש שיטות מגוונות ברפואה הסינית להרגעת הגוף, והן משתלבות פעמים רבות בתוכנית הטיפולים הכללית יותר בבעיה.

 

אולי יעניין אותך לקרוא:

קשיי נשימה: עם טיפולים מבית רפואה סינית אפשר להתחיל לנשום לרווחה

אקנה – טיפול הוליסטי מבית הרפואה הסינית שיחזיר את האור לפנים

דילוג לתוכן