שחלות פוליציסטיות – טיפול הוליסטי בשחלות פוליציסטיות עם תוצאות יוצאות דופן

שחלות פוליציסטיות

תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא מנת חלקן של כ-10-5% מכלל הנשים בגיל הפיריון, מה שהופך אותה להפרעה ההורמונליתשחלות פוליציסטיות השכיחה ביותר. במצב הורמונלי מורכב זה עלולה האישה לחוות תסמינים שונים, דוגמת מספר מועט ובלתי סדיר של ביוץ ומחזור (מה שמקשה על חלק מהנשים להיכנס להיריון), ריבוי של זקיקים בשחלות, כמות גבוהה של ההורמונים הזכריים אנדרוגנים בדם ועוד. הבעיה עלולה להשפיע על מערכות אחרות של הגוף, כשבין סיבוכיה ניתן למנות הופעת פצעי אקנה, בעיות עור, שיעור יתר, משקל עודף ואחרים.

הטעות הכי גדולה שהנשים יכולות לבצע הוא לחשוב שהבעיה אינה פתירה. למרות שכיחותה הגבוהה, יש טיפולים שונים שניתן לעשות על מנת לשפר את התסמינים ואף להגדיל את סיכויי הכניסה להיריון. הרפואה הסינית מציעה פתרונות מהסוג הזה בדיוק.

על יעילות טיפולי הרפואה הסינית בתסמונת השחלות הפוליציסטיות

יש להדגיש כי הרפואה המערבית הקונבנציונלית, מתקדמת ככל שתהיה, אינה מטפלת בתסמונת השחלות הפוליציסטיות באופן ישיר. הטיפולים שכן קיימים מיועדים להגדיל את סיכוייה של האישה להרות – מטרה חשובה בכל קנה מידה. השאלה שצריכה להישאל היא האם סל הפתרונות המוצע במסגרת הרפואה הסינית רחב יותר, כך שניתן לשקול טיפולים על בסיס זה, בנפרד או במקביל לטיפולים משדה המשחק הקונבנציונלי.

אם תשאלו מומחים רבים ברחבי העולם, וגם נשים שהתנסו בכך הלכה למעשה, התשובה לשאלה הזו נוטה להיות חיובית. לאחר אבחון המחלה, שיכול להיעשות על פי רזי הרפואה הסינית אך גם בשילוב עם בדיקות מקשת הרפואה הקונבנציונלית, ניתן לטפל באופן נקודתי בממצאים הבעייתיים שהתגלו בבדיקות ובתסמינים הנגרמים מהם. בתרחיש החיובי, ניתן יהיה לטפל בבעיה באופן שורשי ובכך לחזור בהדרגה לביוץ עצמוני, שמחזיר לאישה את יכולת הפיריון. במקרים אחרים יביא הטיפול להקלה בתסמינים, כאשר החדשות הטובות מהבחינה הזו הן שחלק מטיפולי הרפואה הסינית יכולים לספק תוצאות יוצאות דופן – אפילו אם משווים אותם לטיפולים קונבנציונליים מקבילים.

נקודת המוצא היא שלכל בעיה גופנית יש את הגורמים שלה, שעשויים להיות פנימיים או נפשיים, כך שהטיפול חייב להיות מותאם אישית. הרפואה הסינית גורסת שתמצית החיים, המאוחסנת בכליות, תהיה חלשה אצל נשים אצלן התגלו שחלות פוליציסטיות. מצב זה מלווה פעמים רבות בחום, שעלול להסביר על רמות ההורמונים הגבריים הגבוהות, הנטייה לשיעור יתר ופצעי האקנה. חוסר יאנג בכליות, אם לוקחים דוגמה נוספת, עלול על פי הרפואה הסינית להסביר את נוכחותן של הציסטות ואת הנטייה של נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות להשמין.

אפשרויות הטיפול בשחלות פוליציסטיות על פי הרפואה הסינית

על התסמינים הנגרמים עקב שחלות פוליציסטיות ניתן להקל באמצעות טיפולים שונים מעולם הרפואה הסינית, כאשר שילוב בין כמה שיטות טיפול הוא הגיוני ועשוי להציע יעילות גבוהה יותר של הטיפול. דיקור סיני בנקודות המתאימות, בהתאם לאבחון האישה הספציפית, עשוי להקל על התסמינים ואף להגדיל את הסיכויים לטיפולי פוריות מוצלחים הנעשים במקביל. במילים אחרות: אישה אשר מבצעת טיפולי פוריות במקביל לדיקור הסיני עשויה להיות בעלת סיכויי הצלחה גבוהים יותר להיכנס להיריון.

הרפואה הסינית שמה דגש רב על אורח החיים, תוך הנחה שאורח חיים מאוזן ובריא עשוי לשפר משמעותית את הבריאות, למנוע מחלות ולהעלים בעיות רפואיות. במקרה הנוכחי, הדגש העיקרי הוא על התאמת תפריט תזונתי, אשר תוספי התזונה יכולים בהחלט להיות חלק ממנו. עוד ניתן להתאים צמחי מרפא, בכוחם להקל על התסמינים הנלווים לבעיית השחלות הפוליציסטיות.
חשוב להדגיש כי ירידה במשקל הגוף, המושגת עקב השילוב בין תזונה נכונה לאורח חיים פעיל, עשויה לשפר פי כמה את תפקודן ההורמונלי והמטבולי של הנשים באופן משמעותי.

 

אולי יעניין אותך לקרוא:

כאבי מחזור – אפשר לצאת ממחזור הכאבים החודשי עם טיפולי הרפואה הסינית

דילוג לתוכן