שיטות טיפול

ההבדלים בין דיקור סיני לדיקור יפני

מה ההבדל בין דיקור סיני לדיקור יפני?

בעוד ששורשיו של הדיקור סיני בסין, הוא התפשט לאזורים אחרים באסיה, כולל יפן. לדיקור היפני יש סגנון מובהק משלו השונה מהדיקור הסיני המסורתי בכמה אופנים. אז מה הם ההבדלים הבסיסיים בין דיקור סיני לדיקור יפני? בואו נתחיל בהתחלה

קרא עוד »
מוקסה - שיטת טיפול חמה ויעילה

מוקסה – שיטת טיפול חמה ויעילה

מוקסה הינה מונח יפני שמשמעותו צמח בוער ומתייחסת לענף עתיק יומין ברפואה הסינית בו נעזרים בצמחי מרפא בוערים לצורך ריפוי מחלות. הצמח העיקרי המשמש לטיפול הינו הלענה, צמח הנחשב לבעל סגולות מרפא אך טעמו מר מכדי לצרוך אותו בבליעה או באכילה. הלענה מוזכרת גם בתנ"ך והיתה ידועה בכל רחבי העולם העתיק ממזרח ועד מערב, וגם כיום ניתן להעזר בטיפולי המוקסה ההולכת וצוברת תאוצה בארץ כאמצעי לטיפול בכאבים ומיחושים ומניעת מחלות.

קרא עוד »
EFT - טיפול בקצות האצבעות

מה זה EFT?

ובכן, זו שיטה לשחרור רגשי הנקראת גם Emotional freedom technique. היא יכולה להוות כלי טיפולי לריפוי וניהול כאבים, כמו גם מטענים רגשיים. יש כאלו שרואים בשיטה, כמעין דיקור פסיכולוגי – אולי עקב התיפוף, או צורת המגע שמגיעה עימה. שכן, EFT עושה שימוש בקצות האצבעות, כדי לגרות נקודות אנרגטיות בגוף.

קרא עוד »
רפלקסולוגיה כף הרגל

רפלקסולוגיה – לטפל בגוף ובנפש דרך כפות הרגליים

רפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול והיא חלק אינטגרלי מטיפולי הרפואה האלטרנטיבית. לפי שיטה זו, לכל איברי הגוף ולכל המערכות של הגוף יש נקודות בכף הרגל שלנו, ובכך, בעזרת בחינה של כף הרגל ומגע בה, ניתן לאבחן מחלות שונות ואף לסייע להן. רפלקסולוגיה היא שיטה מעניינת מאוד ללמידה ולחוויה ומחקרים אף מצאו שהיא יכולה לסייע עם מתח וחרדה שמלווים לסרטן השד. רוצים ללמוד עוד על מה שרפלקסולוגיה יכולה ללמד אתכם על הגוף שלכם? המשיכו לקרוא וגלו עוד.

קרא עוד »
עיסוי שוודי

עיסוי שוודי – כשמזרח ומערב נפגשים משהו נפלא קורה

עיסויים מזוהים אצל האדם הממוצע כטיפול מפנק מאוד עבור הגוף והנפש גם יחד. חשוב לזכור, עם זאת, שמדובר בעולם ומלואו. יש סוגים מגוונים של עיסויים, עם שלל טכניקות מסורתיות או חדשניות יותר. מקום של כבוד חייב לקבל העיסוי השוודי, שהוא אחד הקלאסיים והנפוצים במחוזותינו.

קרא עוד »
כוסות רוח

טיפול בכוסות רוח – לחיים טובים יותר

טיפול בכוסות רוח הוא מהעתיקים בעולם הרפואה הסינית, אבל גם מהנפוצים בהם. כבר למעלה מאלפיים שנה שמשתמשים בכוסות רוח על מנת לטפל במכאובים ובצרות אחרות שהגוף – ולעתים גם הנפש – סובלים מהם. התוצאות מרשימות בהחלט: תגידו מה שתגידו על טיפול בכוסות רוח למת, כמו באמרה הידועה, עבור אלו החיים הטיפול עשוי לחולל פלאים.

קרא עוד »
רקע של מיצים ומאכלים מיוחדים שמומלצים צמחי מרפא בטיפול סיני

צמחי מרפא

הרפואה הסינית עשירה בשיטות טיפול, שיכולות לחולל קסמים של ממש בגוף האדם ובנפשו גם יחד. צמחי מרפא הם מרכיבים חשובים מאוד בתורה הטיפולית של הרפואה

קרא עוד »
זיהומים בגוף

טווינא

טווינא היא שיטת טיפול מרכזית ברפואה הסינית, הנחשבת לתשובה הסינית לטיפולי הפיזיותרפיה כפי שאנו מכירים בעולם המערבי והשיאצו על פי הרפואה היפנית. טווינא, אשר שמה

קרא עוד »
דילוג לתוכן